דו"ח  ארגון הספריות האמריקאי    2020 

ארגון הספריות האמריקאי (ALA)   פרסם באפריל 2020 את דו"ח הספריות 2020. הדו"ח בן 32 עמודים הוא סיכום שנתי של  המגמות, סטטיסטיקות ונושאים שהשפיעו על כול סוגי הספריות – אקדמיות, ציבוריות וספריות בתי הספר, במהלך השנה הקלנדרית הקודמת 2019. .

מקצת מממצאי הדו"ח: הפופולריות של הספריות בשנת 2019 ממשיכה לעלות. הביקור בספרייה הפך לפעילות התרבותית הנפוצה ביותר, יותר מאשר תדירות ההשתתפות בפעילויות פנאי נפוצות אחרות כגון קולנוע, מוזיאון או גן חיות.

ספריות ממלאות תפקידים בקהילה מעבר לתפקידן המסורתי – כך למשל ספריות ציבוריות מעבר לאוספי הספרים  מתפתחות לספריות  של דברים בכך שהן מציעות אוספים לא מסורתיים ייחודיים לקהילה כגון :מזרנים, בובות, אופניים, משקפות ואקורדיונים.

לספריות אקדמיות השפעה רבה על הצלחת הסטודנטים. צוותי הספרייה האקדמית העביר למעלה מ- 7 מיליון מפגשי הדרכה פרונטליים ודיגיטליים. נתונים על הוצאות הספריות לצרכים השונים אוספים,  ושכר מפורטות בדוח

ספרני בתי הספר התמקדו בהדרכת התלמידים באוריינות מידע כדי להבטיח שידעו להשתמש בעתיד בנתונים בקבלת החלטות.

הדו"ח  שמתמקד בשנת 2019 מציג את הספריות, תוך ביסוס הדברים בהרבה נתונים,  כתומכות בחופש האינטלטואלי, כנמצאות  בחזית המאמצים לקידום אוריינות דיגיטלית,  כמעניקות כישורים להצליח בכוח העבודה של העתיד, בעלות יכולת להתאים את השירותים לסדרי העדיפויות הקהילתיים החדשים והמתעורריים וכמתמודדות עם אתגרים חברתיים וקהילתיים – תפקיד שמודגש בתקופה הנוכחית של ההתמודדות עם מגפת הקורונה בה הספריות נוטלות תפקידים שהם מעבר לתפקידם המסורתי, והספרנים מתפקדים בזמנים שונים כיועצי קריירה, עובדים סוציאליים, מורים ומדריכי טכנולוגיה.

 

מידע נוסף ומפורט בדוח  .

אודות information-world

ד"ר יפה אהרוני , מידענית
פוסט זה פורסם בקטגוריה דוחות מחקר, כללי, מעולם הספריות. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s